Сьогодні повітря, яким ми дихаємо складається з великої кількості забруднюючих речовин, які згубно впливають на наше здоров'я. Встановлння системи вентиляції в оселі уже є необхідністю. Розглянемо далі 5 переваг встановлення системи вентиляції у житлових будинках
При зведенні сучасних будинків ми намагаємось досягнути найвищого рівня енергоефективності. Внаслідок впровадження заходів з утеплення та герметизації, створюється практично повітронепроникна оболонка будівлі, яка запобігає будь якій неконтрольованій інфільтрації повітря. Відповідно вентилювання будинку може здійснюватись через відкриті вікна або завдяки вентиляційній установці. Забезпечити повноцінне ефективне вентилювання шляхом відкривання вікон неможливо. Тому захистити будинок від пошкодження може лише система механічної вентиляції.
Одним з ключових параметрів , що впливають на конструктив будинку є вологість. Вологість повітря повинна бути в межах від 30 до 60%. При зростанні цих показників існує ризик утворення цвілі, грибку та конструктивних пошкоджень. Одна людина в середньому протягом дня продукує близько 3 л води , які утворюються в процесі приготування їжі , під час прибирання, приймання душу , диханні, потовиділенні , тощо. Рослини та квіти , які знаходяться в будинку можуть додавати ще 0,5 л води на добу. Завдання вентиляційної установки відвести надлишок вологи і тим самим захистити будинок від пошкодження. Нехтування цими даними може призвести до значних конструктивних ушкоджень і як наслідок - значних капітальних затрат на ремонт.
Кожна людина , в залежності від рівня активності, потребує близько 30 куб.м свіжого повітря в годину. Кратності зміни об'єму повітря від 0,3 до 0,7 в годину досить, щоб забезпечити необхідну подачу свіжого повітря. З цим завданням теж чудово справляється вентиляційна установка з рекуперацією повітря.
Як і для захисту будівлі, так і для людини важливим показником якості повітря є його вологість, яка повинна бути в межах 30-60%. Збільшення рівня вологості вище 60 % знижує комфорт та призводить до збільшення кількості кліщів. Потрібно пам'ятати, що розмноження кліщів відбувається при вологості повітря 60-70% та температурі 25грд.С. В свою чергу, занадто низька вологість викликає висихання слизової оболонки, підвищує кількість електростатичних зарядів і збільшує концентрацію пилу в повітрі. Відповідно підтримання оптимальної вологості в приміщенні зменшує алергічні впливи та ризики захворювань.
Ключовим показником якості повітря звичайно є вміст СО 2 . Недостатня подача свіжого повітря в приміщення призводить до отруєння вуглекислим газом. Внаслідок цього погіршується самопочуття, ослаблюється імунітет , з'являються головні болі та безсоння. Найбільш критичні перевищення вмісту СО 2 відбуваються в нічний період. Це чітко видно на приведеній діаграмі.
Саме вночі відбувається максимальне перевищення граничних значень вмісту вуглекислого газу. Але завдяки постійній роботі вентустановки та подачі свіжого повітря протягом всієї доби забезпечується низький вміст СО 2 . Також вентиляційна система може працювати з датчиком вуглекислого газу, що дасть змогу автоматично підлаштовуватись до зміни умов роботи.
Завдяки системі фільтрів , вентустановка зменшує кількість забруднюючих речовин, пилу, пилку та інших алергенів , які можуть проникати ззовні. Тим самим забезпечується висока якість вхідного повітря. З іншої сторони, вентмашина відводить відпрацьоване повітря , яке містить продукти випаровування меблів, килимів, косметики, побутової хімії та людського поту, а також усуваються неприємні запахи.
Вентилювання будинків шляхом відкривання вікон призводить до значних втрат теплової енергії які можуть сягати 30%-50%. Використання вентиляційних установок з рекуперацією дозволяє утилізувати до 90% тепла повітря, що відводиться назовні. Відпрацьоване повітря з приміщень з вищою температурою та підвищенною вологістю (кухні, ванні кімнати і т.п.) подається на перехресно-проточний теплообмінник вентустановки, де відбувається передача тепла свіжому повітрю, що надходить ззовні.
Вентустановка також може бути укомплектована ентальпійним теплообмінником, який, окрім підтримання оптимальної вологості, забезпечує високу ефективність системи, завдяки використанню теплоти конденсації водяної пари.
При використанні системи вентиляції зникає потреба в постійному відкриванні вікон для провітрювання приміщень. Вентустановка автоматично підтримуватиме необхідну зміну повітря. Завдяки цьому буде забезпечено належний рівень звукоізоляції - зовнішній шум не потраплятиме в будівлю. Також будуть відсутні протяги через відкриті вікна.
Відсутність потреби в відкриванні вікон збільшує рівень безпеки будинку та знижує ризик незаконного проникнення.
Дізнатись більше про вентиляційні установки можна за посиланням: https://caxapa.ua/produkciya-ventiljatsija