Design the future
Статті

ReGen Villages - інноваційна модель житлової забудови

ReGen Villages - інноваційна модель житлової забудови , що була розроблена як відповідь на гострі екологічні, соціальні та економічні проблеми, з якими в даний момент зіткнулось людство.

Заснована в Голландії компанія ReGen Villages та архітектурна фірма EFFEKT з Копенгагену пропонують новий підхід в зведенні житла, будуючи автономні та самодостатні житлові райони, які можуть бути розгорнуті по всій земній кулі. Робота над пілотним проектом почнеться вже цього року в Almere (Голландія).

Негативний вплив глобального потепління, зростання населення, глобальна продовольча криза і брак ресурсів - стали тими факторами , які спонукали команду проекту створити рішення, яке дозволить компенсувати небезпечні наслідки проживання людини. Одним з найбільших чинників руйнування навколишнього середовища і втрати біорізноманіття залишається сільське господарство, і тому проектна група створила модель сільськогосподарського господарства , яке стало органічною складовою житлової системи.

Концепція поєднує в собі безліч інноваційних технологій, таких як будинки з надлишковим виробленням енергії, поновлювані джерела енергії, накопичення енергії, високоефективне виробництво органічних продуктів харчування, вертикальні ферми з застосуванням аквапоніки / аеропоніки, управління водними ресурсами і повторне використання відходів.

У той час як половина населення земної кулі живе в містах, ефективна система ReGen може зменшити залежність домогосподарства від міського життя. Це відкрило б нову хвилю пери-урбанізму і розвитку сільських районів, що дозволяє більш рівномірно розподілити щільність людей на поверхні планети. Цей розподіл також зменшить навантаження на муніципальні і національні уряди, які в даний час стикаються з великою кількістю проблем своїх перенаселених районів.

Такий перерозподіл щільності створить модель, яка містить не тільки екологічну та фінансову цінність, а й має значне соціальне значення, створюючи основи для розширення можливостей сімей та розвитку істинного почуття спільноти.

Після першого проекту в Almere планується вже найближчим часом почати зводити нові поселення в Швеції, Норвегії, Данії та Німеччині. Як заявлено в прес-релізі проекту: «Ми просто застосовуємо вже існуючі технології , інтегруючи їх в відповідний дизайн, щоб забезпечити чисту енергію, воду та їжу прямо на вашому порозі».

Напевно і Україні слід звернути увагу на цей проект, як шлях відновлення українських сіл та припинення створення бетонних гетто , на які перетворюються наші міста.

Більше про проект: http://www.effekt.dk/regenvillages/