На європейському ринку товарів, які споживають енергію таке маркування є обов'язковим і закріплене відповідними законами та нормами.
Останнім часом все більше виробників сонячних колекторів намагаються привернути увагу до дискусії про необхідність подібного маркування для своїх продуктів.
Очевидно, що головна мотивація придбання сонячного колектору - це в першу чергу економія коштів. З якісним колектором, споживач може заощадити до 50% вартості енергоносіїв на опалення та приготування гарячої води і разом з цим, зробити значний внесок в навколишнє середовище. Проте це можливо лише в тому випадку, коли сонячний колектор дійсно забезпечує високу продуктивність.
Для того щоб користувач мав повну інформацію і міг свідомо та самостійно приймати рішення необхідно, щоб продуктивність різних колекторів була виражена в зрозумілій формі. Саме з цієї причини була створена ініціативна група до складу, якої увійшли відомі виробники та постачальники геліотермічних установок. Основна мета - добровільне маркування власної продукції ярликом продуктивності сонячного колектора.
Відмінність енергетичного ярлика для сонячних колекторів від ярлика для побутових приладів полягає в наступному: червоне маркування повністю відсутнє, вся шкала виражена в зеленому кольорі, оскільки сонячний колектор не споживає енергію, а навпаки виробляє.
Наступна відмінність полягає у введенні двох додаткових класів «АА» і «ААА», над класом «А+++». Ринок сонячних колекторів досить об'ємний, а завдяки додатковій класифікації споживач зможе дуже просто обрати необхідний продукт. Класифікація продуктивності «АА» та «ААА» відповідає Hightech колекторам, які можуть бути використані в технологічних процесах для отримання теплоносія з високою температурою або навіть пару, проте більшість сучасних колекторів досягають рівня «А+++». Класифікація колекторів за продуктивністю спрощує вибір споживача та передусім збільшує довіру до продукту. Базисом для створення даного ярлика слугує витяг з сертифікату продуктивності колектора Solar Keymark Test.