Design the future
Статті

Енергоефективний самодостатній будинок

Створення енергоефективного та самодостанього будинку , що повністю забезпечуватиме себе завдяки відновлювальній енергії - мета , яку прагнуть досягнути при зведені сучасних будівель. Два тестових сонячних будинки, що були зведені в 2013 році в Freiberg/Sachsen/Німеччина, є прикладами застосування концепту Сонячного будинку для досягнення максимальної енергоефективності.

Будинок, площею 191 м.кв , практично повністю забезпечується теплом та електроенергією завдяки сонячному випромінюванню. 46 кв.м сонячних колекторів в поєднанні з накопичувальним баком, об'ємом 9 м.куб дають змогу покрити більше 65% потреби в тепловій енергії. Завдяки низьким тепловтратам будівлі в 2015 році вдалось досягнути 97% частки сонячного покриття. Для догріву системи опалення використовується дров'яний камін з водяним контуром.

Фотоелектрична установка складається з 56 м.кв сонячних панелей та працює як для власного споживання, так і для продажу надлишку енергії в центральну мережу. Будинок потребує лише 2000 кВт год/рік. Такого низького рівня споживання вдалось досягнути завдяки світлодіодному освітленню, ефективній побутовій техніці та використанню сонячної теплової енергії безпосередньо для роботи пральної та посудомийної машин.

Звичайно, ключовим фактором досягнення будинком високої енергоефективності стала конструкція об’єкту. Обидва будинки зведені з цегли , наповненої перлітом, що дало змогу досягти U-значення стін - 0,18 Вт/кв.м К. Монолітні цегляні стіни забезпечують відмінну теплоізоляцію і дуже тривале збереження тепла.

Саме такий комплексний підхід до зведення сучасних будинків дозволяє створювати об’єкти , які здатні повністю забезпечити себе енергією , завдяки відновлювальним джерелам енергії.