Участь в реконструкції сесійної зали Львівської Міської Ради стала для нас справжнім викликом та неперевершеним досвідом. Більшість умов та вимог на цьому об’єкті були для нас абсолютно новими. А особливий статус історичної будівлі і , як наслідок, значні обмеження на прокладання комунікацій, теж не спрощували поставлене завдання.
В результаті ми отримали дозвіл використовувати для проведення мереж практично лише одну поверхню - підлогу, яка не мала історичної цінності.
На фото ви бачите стан сесійної зали до початку реконструкції: стертий паркет, чавунні радіатори, негерметичні вікна, відсутність вентиляції, пошарпані стіни та колони, старі меблі.
Та й взагалі зала справляла гнітюче враження. Останнім часом в ній навіть не проводились засідання, оскільки інженерне оснащення будівлі не забезпечувало умов для комфортного перебування великої кількості людей протягом тривалого часу в цьому приміщенні.Завдяки архітектурному бюро MYKHALIKHA Architectural bureau сесійна зала отримала новий, світлий та свіжий вигляд. І на фото нижче ви можете побачити які перетворення чекали на цей об’єкт.
Нам залишалось наповнити цей простір ефективними інженерними системами, що забезпечували б оптимальний мікроклімат, високий комфорт та низькі експлуатаційні витрати.
Тому розпочнемо знайомити вас з технічними рішеннями, які були застосовані під реконструкції цього об’єкту.
Теплопункт
З самого початку було прийнято рішення зробити дані приміщення повністю автономними від існуючої тепломережі. А також потрібно було мінімізувати кількість обладнання, оскільки місця для його розташування не так вже і багато.
Тому, логічно, вибір було зроблено на користь технології теплових насосів, а саме - використано тепловий насос повітря/вода EcoTouch Air Kaskade компанії Waterkotte, потужністю 27 кВт (при A2/W35). Це дало змогу в одному пристрої отримати джерело тепла та холоду. Взимку тепловий насос забезпечує ефективний нагрів приміщення, а влітку, завдяки реверсній роботі, працюватим в режимі охолодження. Проект отримав досить просту конфігурацію, окрім внутрішнього блоку теплового насосу, там розмістився накопичувальний бак, насосна група з високоефективним циркуляційним насосом нового покоління Wilo Stratos Maxo та аварійний електричний нагрівач, потужністю 12 кВт.Сам теплопункт, розміщений на вході до сесійної зали поруч з гардеробом, став елементом інтер’єру та слугуватиме наочним прикладом впровадження енергоефективних технологій. Надіємось, що кожного разу проходячі повз нього, депутати Міської ради будуть згадувати про важливість переходу на екологічні відновлювальні джерела енергії.
Система опалення/охолодження
Наступним важливим завданням було розробити ефективну систему нагріву та охолодження.
І тут вибір однозначно був зроблений на користь системи «тепла підлога». Цей варіант давав нам змогу створити єдину низькотемпературну систему поверхневого нагріву та охолодження, що ефективно працюватиме спільно з тепловим насосом. А також ми чудово вписувались в обмеження по прокладанню комунікацій. Щоб система працювала максимально ефективно, було підібрано спеціальне текстильне покриття, адаптоване для підлогового опалення з низьким термічним опором.
Під час облаштування підлогового опалення теж виникли певні особливості - потрібно було провести вкладання труби з врахуванням монтажних кріплень меблів та кабельних підключень. Щоб забезпечити чітку та ефективну роботу системи поверхневого нагріву/охолодження використано автоматику на основі термостатів Smart One, компанії Eurotherm, яка забезпечує температурний та вологісний контроль протягом всього року , запобігаючи утворенню точки роси на охолоджуючій поверхні. Великі можливості програмування та віддалений доступ через мережу інтернет роблять експлуатацію максимально ефективною та простою в користуванні.
Вентиляція
І звичайно, не можливо досягти відповідного рівня комфорту та економії без використання ефективної системи вентиляції з рекуперацією тепла.
Основою системи вентиляції стала вентустановка LG 2500 компанії Pichler. Оскільки, місце для розташування установки всередині відсутнє, було обрано варіант зовнішнього погодостійкого виконання вентмашини. Вентиляційна установка обладнана високоефективним перехресноточним рекуператором з алюмінію. Сучасні вентилятори з ЄС технологією забезпечують необхідну продуктивність та низький рівень шуму. Інтегровані шумоглушники на всіх сторонах установки роблять роботу вентмашини практично безшумною. Машину оснащено фільтрами, що усувають пил, пилок та інше забруднюючі частинки.
Всі опорні конструкції та кріплення виконані на основі монтажних елементів Walraven.
Для розподілу повітря в приміщенні використано кліматичні панелі Comfort Breeze Waterkotte. Багатофункціональна панель поєднує в собі систему підлогового опалення та вентиляцію, підвищуючи енергоефективність. Вентиляційне повітря подається в приміщення через підлогову панель, в якій відбувається догрів або охолодження, без додаткового споживання енергії, і при цьому, нівелюються температурні перепади повітря. Кліматична система Comfort Breeze виготовлена з полістиролу і відповідає найвищим гігієнічним вимогам. Також, таке рішення покращує якість повітря в приміщенні, оскільки забруднене повітря витісняється вгору завдяки подачі з підлоги.
Під час розробки проекту увага також була приділена іншим заходам, що могли зменшити навантаження на опалення та охолодження.Перш за все мова йде про віконні конструкції, які не можна замінювати, оскільки вони є історичною частиною будівлі. Було проведено їх реставрацію та максимально можливу герметизацію. Щоб переконатись в щільності вікон, виконано тест на герметичність за допомогою системи аеродверей ( Blower Door Test ).
Важливим завданням також було зменшити теплопоступлення через вікна. Для облаштування зовнішнього сонцезахисту використано жалюзі з електроприводом, що були інтегровані в міжрамний простір вікон.
Завдяки встановленій метеостанції, положення ламелей змінюється в залежності від розташування сонця та інтенсивності випромінювання. Це дасть змогу суттєво знизити споживання енергії для охолодження приміщень.
На даний момент в приміщенні сесійної зали Львівської Міської Ради проходить завершальний етап реконструкції - збираються меблі, монтується системи аудіосупроводу та голосування. Новообрані депутати проведуть своє перше засідання вже в оновленій залі.
Рекомендуємо звернути увагу на промислову лінійку теплових насосів Hajster (Гайстер) для опалення, охолодження та гарячого водопостачання великих об'єктів