Геотермальний зонд
- Інформація
- Галерея
- Завантаження
Геотермальні зонди від компанії FRANK, що характеризуються високою надійністю, використовуються для ефективного відбору низькопотенційного тепла грунту, необхідного для роботи геотермальних теплових насосів. Геотермальні зонди Frank відповідають найвищим вимогам якості, гарантуючи надійну та ефективну роботу протягом багатьох десятиліть.
Геотермальні зонди FRANK, виготовлені з PE 100-RC, надзвичайно міцні та стійкі до точкових навантажень та поширення тріщин. Для досягнення такого постійного високого стандарту якості, компанія Frank виробляє свої зонди на автоматизованих зварювальних установках, спеціально призначених для цієї мети. Всі виробничі процеси відповідають відповідним стандартам, а також Технічному кодексу SKZ HR3.26 та контролюються Дармштадтським Державним інститутом випробування матеріалів.
Геотермальна енергія - це теплова енергія, що зберігається в ґрунті, який постійно заряджається, як акумулятор, завдяки внутрішній енергії землі та ближче до поверхні регенерується завдяки сонячному випромінюванню та дощовим водам. У наших широтах, ґрунт нижче глибини 10 м, має постійну температура від 8 до 12°C протягом всього року. Такий рівень температури підходить для енергозберігаючого опалення будинків за допомогою теплових насосів, а також для пасивного (природного) охолодження будинків. Сучасні теплові насоси використовують геотермальну енергію для перетворення однієї кіловат- години електроенергії в до чотирьох і більше кіловат-години електроенергії в до чотирьох і більше кіловат- годин тепла. За допомогою геотермального теплового насоса можна зекономити значну кількість викопного палива та значно скоротити викиди CO₂.
Переваги використання
Cуттєвою перевагою використання геотермальних зондів є можливість впровадження системи пасивного (природного) охолодження. Теплоносій з джерела тепла - ґрунтових зондів, з низькою температурою ( 8-12°С ), подається напряму в систему охолодження, що дає змогу заощаджувати до 95% енергії , в порівнянні з традиційними системами кондиціонування. Використання системи пасивного охолодження дає змогу збільшити моторесурс теплового насосу, оскільки в режимі охолодження не використовується робота компресора. Також, завдяки режиму природнього охолодження, відбувається регенерація грунту теплом, яке ми відводимо з приміщень. Таким чином, на початок опалювального сезону отримуємо ґрунт, який накопичив значну кількість теплової енергії, яка далі ефективно використовується тепловим насосом.
Особливості геотермальних зондів Frank
Важливою складовою правильного функціонування геотермальних зондів є чіткий підбір їх кількості та довжини, а також фахове виконання бурових робіт та тампонаж свердловин. На основі даних грунтового профілю та гідрогеологічних умов можна отримати відповідні значення питомої теплової потужності (ват на метр довжини зонда), враховуючи кількість годин роботи протягом року. На основі цих даних та враховуючи визначену проектом теплову потужність теплового насосу, визначається необхідна довжина зондів та їх кількість. Енергетична потужність 1 м.п. вертикального грунтового зонду : 35-70 Вт. Максимальна глибина свердловин та кількість зондів, окрім властивостей породи, істотно залежать від рівня підземних вод. Перетину водоносних шарів, бажано уникати, оскільки матеріали та способи виробництва, які в даний час використовуються в стандартних геотермальних рішеннях не завжди забезпечують надійне ущільнення. Тому, навіть при ретельному виконанні тампонування свердловин водонепроникними суспензіями, нема гарантії досягнення необхідної герметичності. Щоб уникнути негативних впливів геотермальних зондів один на одного, рекомендується підтримувати мінімальну відстань між зондами не менше 6 м. Через неминучі відхилення свердловини від вертикалі під час буріння, слід збільшувати відстані між зондами при зростанні глибини буріння (при глибині більше 100 метрів - відстань між зондами до 8-10 метрів).