Проектуємо майбутнє
Статті

Зберігання електроенергії завдяки бетонним кулям на дні океану

Одним з ключових питань використання відновлювальних джерел енергії є можливість ефективного зберігання виробленої вітрогенераторами чи сонячними установками електроенергії. Адже виробництво зеленої енергії та її споживання дуже часто розведені у часі. Сьогодні існує багато проектів, покликаних вирішити це питання. Одна з таких концепцій - розміщення величезних бетонних куль на дні океану.

Ці споруди, вагою тисячі тонн кожна, можуть слугувати якорем для швартування плавучих турбін і як засіб зберігання енергії, яку вони виробляють. Кожного разу , коли вітрові турбіни виробляють більше енергії, ніж потрібно, надлишок буде використано для відкачування води з кулі. Потім, коли буде необхідно використати збережену енергію, куля буде наповнюватись водою через приєднану до генератора турбіну, яка забезпечить повторне вироблення електроенергії.
Одна 25-метрова куля на глибині 400-метрів може зберігати до 6 МВт-год електроенергії. Товщина стінок кулі при цьому складатиме близько 3м. Система буде підключена до мережі, так що кулі можуть бути також використані для зберігання енергії з інших джерел, в тому числі сонячних батарей або для базового навантаження електростанцій, які працюють найефективніше при сталому режимі роботи. 
Над концептом підводних сховищ працюють декілька груп дослідників: Массачусетський Університет ( США ) та німецька компанія StEnSEA . Саме компанія з Німеччини першою почала практичне тестування даної технології. Вони розмістили 3-метрову кулю на дні озера Bodensee, на глибині 100 метрів. Вже найближчим часом можна буде ознайомитись з першими результатами роботи підводного акумулятора.