Проектуємо майбутнє
Статті

Талькомагнезит. Талькохлорит. Пісковик.+

Зараз все більшої популярності в Україні для оздоблення камінів набуває так званий «гарячий камін» ТАЛЬКОМАГНЕЗИТ. І все частіше постають питання: Що це? Чим він унікальний? І чим все таки відрізняється від інших матеріалів?

Талькомагнезит - це природній камінь, якому немає аналогів у всьому світі за фізичним властивостями. Родовище цього унікального матеріалу знаходиться у Фінлядії. Кожна партія каменю обережно випилюється з кар'єру, після чого ретельно досліджується, на можливість використання у пічних технологіях.

Талькомагнезит & Талькохлорит

Дуже часто ці два камені приймають за один і той самий. Насправді, це не так. Талькохлорит добувається в Росії / Республіка Карелія і ззовні він дуже схожий на талькомагнезит. Насправді різниця дуже суттєва , як в хімічному складі та фізичних властивостях, і, навіть, у видобутку.

  • У фінському камені вміст магнезиту складає більше 40 - 50%, а хлоритів 5 — 8 %
  • У російського каменю, навпаки - тальку та хлориту майже 80%, а от магнезиту всього до 8%
  • Саме магнезит у цих сполуках відповідає за міцність, стійкість до різких перепадів температур, за хімічну неактивність із різними речовинами. Талькомагнезит не вступає в реакцію із більшістю кислот. Тільки деякі види лугів можуть впливати на його хімічний склад. Тому чистити печі з талькоагнезиту можна будь-якими миючими засобами, не переживаючи за його структуру.

    Талькохлорит саме за рахунок вмісту хлориту відрізняється нестійкістю до механічних впливів та низькою жаростійкістю. За рахунок довготривалого підвищення температури цей камінь здатен вивільняти хімічно зв'язану воду, внаслідок чого з'являються пори і талькохлорит стає крихким, що може призвести до його швидкого руйнування.

    Варто зазначити, що талькохлорит видобувають методом підриву покладів, що також негативно відображається на щільності каменю. Отже, саме магнезит відповідає за надійність та яксіть майбутнього каміну.

    Характеристики та особливості талькомагнезиту
  • Талькомагнезит відрізняється досить великою густиною та гарною теплопровідністю.
  • Завдяки дуже низькій пористості, волога, що конденсується при спалюванні дров не проникає всередину і тим самим не може зруйнувати камінь зсередини. Камінь повільно та рівномірно нагрівається та протягом довгого часу віддає тепло (до 48 годин).
  • По теплоємкісті талькомагнезит перевершує повнотілу цеглу, що робить його найкращим та найефективнішим каменем для облицювання печей
  • Піскович

    Ще одним, досить надійним природним каменем в пічному ремеслі є пісковик. Він відрізняється широкою гаммою кольорів та відтінків, рельєфів та фактур. Його відмінною рисою є наявність витончених природних візерунків, що робить його не схожим на інші камені. Пісковик отримав репутацію матеріалу, стійкого до умов навколишнього середовища, перевіреного роками, адже раніше цей камінь використовували для зовнішнього оздоблення будівель (храми, собори, маєтки). Він добре свримує вологу і має відмінну шумоізоляію та не вигорає на сонці.

    Нижче приведена таблиця з порівнянням основних фізичних властивостей вищезгаданих теплоакумулюючих каменів

    ВластивостіТалькомагнезитТалькохлорит*ПісковикПічна цегла
    Теплопровідність, Вт/(м*К)6,43,5 — 4,71,50,6
    Теплоємність, кДж/(кг*град)0,980,8 — 0,90,71 — 0,860,88
    Густина, кг/м³298028502250 — 26701800 — 2000
    Пористість, %0,080,8 — 2,880,69 — 0,78 — 9

    *За даними Інституту геології Карельського наукового центру РАН, м. Петрозаводськ, РФ