Проектуємо майбутнє
Статті

Сонячна енергія для централізованої системи опалення

Невеличке село Бусінген, що на півдні Німеччини перетворилося в біоенергетичне поселення, яке на 100% отримує тепло від регенеративних джерел енергії

Після реалізації проекту Енергетичний Бункер (м. Гамбург) компанія Ritter XL Solar продовжує втілювати в життя інноваційні проекти з використання сонячної теплової енергії для систем централізованого опалення.

Невеличке село Бусінген, що на півдні Німеччини перетворилося в біоенергетичне поселення, яке на 100% отримує тепло від регенеративних джерел енергії. В літній період потреба в гарячому водопостачанні забезпечується лише за допомогою геліотермічної установки. В міжсезоння і взимку недостатня кількість сонячної енергії компенсується котлами, які працюють на дров‘яній щепі.Основна відмінність даного проекту полягає у відсутності програми державної підтримки для альтернативних джерел енергії, оскільки село Бусінген являється частиною Німеччини хоча і розташоване на території Швейцарії.

Біоенергетична паливна

Сонячна енергія для централізованої системи опалення

За рахунок комбінації двох твердопаливних котлів з сумарною потужністю 1,4 МВт ( 900 і 450 кВт) виробляється необхідна кількість теплової енергії для 1 300 жителів села, а також декількох готелів та ресторанів. Для уникнення викидів твердих частинок в атмосферу, котли обладнанні електронними фільтрами.

Висока продуктивність замість великої площі

Сонячна енергія для централізованої системи опалення

Вакуумні сонячні колектори , площею 100 м2 , встановлено на південному фасаді котельні, а на прилеглій території розташовано два поля по 500 м2. З встановленою потужністю понад 500 кВт дана установка здатна забезпечити 107 будинків гарячою водою в період з березня по жовтень. Річна продуктивність геліотермічної установки становить 600 000 кВт, що дає змогу економити понад 800 м3 щепи.

Використання води в ролі теплоносія:

  • Дає можливість, паралельно з котлом, підключати сонячні колектори до централізованої мережі системи опалення без використання теплообмінників.
  • Теплоносій подається в мережу при досягненні заданої температури, а не за дельтою, як в традиційних геліотермічних установках, тобто установка працює як повноцінний котел.
  • Забезпечує високу продуктивність установки за рахунок кращих фізико-хімічних властивостей.
  • Зменшує експлуатаційні витирати пов‘язані із заміною теплоносія.
  • Не втрачає властивостей під дією високих температур.
Сонячна енергія для централізованої системи опалення

Мережа централізованої системи опалення

Сонячна енергія для централізованої системи опалення

Загальна довжина траси складає майже 6 кілометрів до якої підключено понад 100 споживачів екологічної теплової енергії. Тепло надходить не тільки до приватних будинків, а також до будівлі сільської адміністрації, школи, ресторану і готелю.

Кожен будинок який підключений до мережі обладнаний квартирним теплопунком і лічильником теплової енергій. Кількість спожитої енергій підраховується на кінець року.

Вартість проекту

Сума проекту по влаштуванню центральної котельні з твердопаливними котлами та сонячною установкою, з прокладанням мережі централізованої системи опалення та встановлення квартирних теплопунктів становить 3,5 мільйони євро.

Всі приватні, комерційні та муніципальні будівлі були під‘єднанні до мережі безкоштовно. Кожен споживач має можливість отримувати екологічну енергію за мінімальною вартістю на довгострокових умовах. Паливо для котельні постачається від місцевих підприємств, тому отримані кошти також залишаються в обігу регіонального ринку.

Екологічний внесок

За рахунок використання регенеративних джерел енергії економиться 400.000 літрів рідкого палива в рік, що запобігає потраплянню в атмосферу 1.200 тон СО2.

Бусінген став прикладом використання альтернативних джерел енергії в масштабах цілого селища, навіть без програми державної підтримки.