Проектуємо майбутнє
Статті

Буферні акумулюючі електростанції. Проект Malta-X.

На сьогоднішній день ми спостерігаємо за невідповідністю між тим, коли поновлювані джерела енергії доступні та коли вони необхідні.Вітер і сонячна енергія - це бездоганні, чисті відновлювані джерела енергії, що сприяють декарбонізації сучасних електромереж. Але оскільки сонце світить лише частину дня, а вітер непердбачуваний, ці джерела енергії не є послідовними та прогнозованими.

Без ефективної технології зберігання енергії з поноволюваних джерел дуже важко використовувати весь потенціал сучасних систем елекрогенерації. Відсутність можливості накопичування електроенергії від поновлюваних джерел може спричинити стагнацію розвитку цих технологій на протязі наступних десятиріч.

Технологія, що розглядається, дає нагоду накопичувати електроенергію з поновлюваних джерел та використовувати її за потреби в необхідний час. Система може акумулювати енергію на протязі декількох місяців. Це дозволяє компенсувати різницю між потребами та виробництвом електроенергії, компенсувати пікові навантаження.

Енергія зберігається у вигляді теплової енергії у великих резервуарах із розплавленою сіллю. Професор фізики Стенфордського університету Роберт Лафлін (Rober Laughlin) розробив систему, що дозволяє зберігати електроенергію як тепло (у вискоктемпературному розплаві солей) та холод (у незамерзаючих рідинах, на кшталт звичайного антифризу).

Система складається із резервуарів для зберігання розплаву солей та антифризу, теплового насосу та турбогенератора, що працює на основі циклу Ренкіна

Термодинамічні процеси системи Malta-X зазначені на схемі.

Електрична енергія, що вироблена вітрогенераторами та фотоелектричними панелями конвертується у теплову за допомогою теплового насосу та зберігається у резервуарах із розплавом солі та резервуарах із антифризом. Надалі теплова енергія конвертується у електричну за допомогою турбогенераторів (Цикл Ренкіна), та подається у електромережу.

Таким чином система дає змогу акумулювати електроенергію протягом місяців та використовувати її за потреби під час пікових навантажень


Рекомендуємо звернути увагу на теплові насоси Hajster (Гайстер) для опалення, охолодження та гарячого водопостачання як для приватних, так і для великих комерційних об'єктів. Теплові насоси Hajster чудово поєднуються з буферними ємностями.