Проектуємо майбутнє

ISH 2019 — короткий огляд новинок наших партнерів

1 травня 2018

15 березня завершив свою роботу провідний європейський форум в сфері опалення, вентиляції, кондиціонування, водопостачання та управління мікрокліматом — ISH 2019. Виставка в Франкфурті знову вразила своїм масштабом та новим рекордом за кількістю відвідувачів. Було представлено значну кількість нових продуктів. Але слід відмітити, що суттєвих технологічних проривів цього разу не з явилось.

Теплогенератори, насоси та системи опалення стали ще трохи розумніше, майже зі всіма інженерними системами тепер можна спілкуватись завдяки голосовим командам.

Особливістю цьогорічної виставки стало домінування технології теплових насосів, що були представлені на стендах більшості виробників теплотехнічного обладнання. Крім відомих в цій галузі підприємств, з'явились нові гравці, що також представили теплові насоси власних брендів, як наприклад, відомий виробник радіаторів — компанія Kermi. Також під час виставки стало відомо, що німецький бренд теплових насосів Remko, який вже майже 10 років належить концерну Daikin припинить своє існування і всі продукти заводу з 2020 року будуть реалізовуватись лише під брендом Daikin. З кожним роком ринок теплових насосів зростає, саме обладнання стає більш ефективним, а асортимент продуктів постійно збільшується.

Також значно збільшилась кількість пропозицій по системам вентиляції з рекуперацією тепла, без яких сьогодні складно уявити сучасні будівлі.

В сфері водопостачання значна увага виробників була приділенна гігієні трубопроводів — запобігання утворенню застійних зон та дезинфекція мереж.

Інструменти для планування інженерних систем також зазнали суттєвих змін, рухаючись в сторону технології доповненої реальності, яка дає можливість повної візуалізації та чіткої деталізації проектних рішень.

Трохи докладніше про новинки від наших партнерів, продукцію яких компанія Сахара представляє в Україні: — Waterkotte, піонер напрямку теплових насосів, представила ряд нових установок, що стануть доступні цього року. Перша за все, це новий тепловий насос повітря/вода моноблочного виконання EcoTouch Ai1Air Bloc. Серед особливостей: високий СОР (до 4,7 при А2/W35), фреон R32, інверторна технологія та широкий вибір гідравлічних станцій, що обладнані контролером Eco Touch з кольоровим сенсорним дисплеєм.

Також було презентовано новий каскадний тепловий насос повітря/вода EcoTouch Ai1 Air Kaskade, що може з 8-ма зовнішніми блоками досягати потужності 156 кВт.

Печесне місце на стенді займав геотермальний тепловий насос Goliath, потужністю 1000кВт. Доречі, в цьому році компанія вже реалізувала два таких теплових насоси.

Більше про обладнання Waterkotte: https://caxapa.ua/produkciya-teplovi-nasosi

— Fränkische розширила модельний ряд вентиляційних машин установкою з рекуперацією тепла Profi-air 250 flex, що обладнана сучасною автоматикою та розширеним функціоналом. Для Profi-air 250 flex компанією Fränkische розроблено програмне забезпечення, яке дозволяє віддалено управляти вентиляційною системою через мобільний додаток. Оснащення Рrofi-air 250 flex: високоефективний протиточний рекуператор, новітні вентилятори з низькими шумовими характеристиками, попередній підігрів, літній байпас.

Також оновлено систему гнучких полімерних повітропроводів— додано нові фасонні елементи та розподільники, що робить монтаж системи більш зручним та надійним.

Більше про обладнання Fränkische: https://caxapa.ua/produkciya-ventiljatsija-frankische

— Pichler представив широкому загалу свої нові вентиляційні установки серії LG 250 - 450, що беззаперечно є одиними з найкращих на ринку побутових систем вентиляції, завдяки своїм технолігічним рішенням та технічним характеристикам. Також на стенді компанії можна було познайомитись з прототипом нової компактної вентустановки, продуктивністю 100 м3/год, що інтегрується в конструкцію стіни і яка стане оптимальним рішення для вентилювання квартир та невеликих будинків.

Більше про обладнання Pichler: https://caxapa.ua/produkciya-ventiljatsija-pichler

— Blu Martin, що є частиною Swegon Group презентувала свою інноваційну систему вентиляції Free Air, що дає змогу вентилювати приміщення площею до 100кв.м без використання системи повітропроводів. Відслідковуючи значення температури, СО2 та вологості, вентустановка постійно корегує свою продуктивність для мінімізації витрат.

Більше про обладнання Blu Martin:https://caxapa.ua/obladnannia-systemy-ventyliatsii-blumartin

Dual Sun — молода французька компанія, яка пропонує поки що незвичайний для українського ринку продукт: сонячні PVT-панелі, що поєднують в собі фотоелектричну панель та сонячний тепловий колектор. Запатентована конструкція теплообмінника робить панелі Dual Sun одними з найкращих в цьому сегмпенті. PVT-панелі це чудове рішення, коли потрібно розмістити на одній поверхні і фотоелектричні панелі та отримати сонячну теплову енергію. Також перевагою такого рішення є підвищення продуктивності панелей, завдяки їх охолодженню в літній період теплообмінником сонячного колектора.

Більше про Dual Sun

Серед цікавих новинок виставки слід відмітити:

— Phyn — розумний пристрій моніторингу водопостачання, спільна розробка компаній Uponor та Belkin. Phyn це не просто установка для аварійного відключення води у випадку протікання системи водопостачання, це детальний аналіз всіх точок водорозбору, постійна діагностика розходів води, це повний контроль споживання і як наслідок зменшення витрат води. Як говорить рекламне відео, цей пристрій дійсно спілкується мовою води і завдяки мобільному додатку передає отриману інформацію користувачу. Коли ви зливаєте воду в туалеті або поливаєте свою галявину, тиск в системі водопостання змінюється.

Phyn вимірює мікроскопічні зміни тиску води з високою чіткістю, до 240 раз в секунду, щоб розпізнати унікальний «голос» кожного водорозбірного приладу в вашому домі. Тому, коли ви відкриваєте кран, Phyn знає, що це за кран і якщо він протікає чи не закритий, Phyn повідомить вас про це.

Більше про Phin

— Zypho — душовиий рекуператор. Пристрій, що дає змогу утилізувати використану в душі гарячу воду для нагріву вхідної холодної води. Невеликий пристрій може бути чудовим доповненням енергоефективної концепції як для приватного будинку, так і для готелю чи клініки. Пропонується готове рішення, яке включає в себе сам теплообмінник-рекуператор та душовий трап, з усіма необхідними патрубками підключення.

Більше про Zypho

— SuperTube від Geberit це нова каналізаційна система HDPE для висотних будівель. Технологія Geberit SuperTube заснована на вдосконаленні компонентів системи каналізації, що дозволяє заощадити простір під час влаштування системи стічних вод в висотних будівлях. При використанні SuperTube не потрібно облаштовувати паралельну вентиляційну трубу. Використовуються трубопроводи з меншими діаметрами та горизонтальна ділянка може сягати 6 метрів без нахилу, що також дає суттєву економію простору.

Таких характеристик системи вдалось досягнути перш за все завдяки новим фасонним елементам: Sovent fitting, BottomTurn bend та BackFlip bend, що спрямовують та закручують стічні води таким чином, що водяний потік притискається у всіх ситуаціях до стінки труби не перекриваючи повітряний стовб.

Більше про Zypho

І звичайно фаворит виставки — енергоефективний самогонний апарат, точніше шнапсовий :), що використовує деревну пелету для своєї роботи