Проектуємо майбутнє
Статті

Сонячна енергія в Антарктиді, чому ні?

Німецька дослідницька станція в Антарктиді Gondwana (BGR Hannover) була недавно реконструйована з використанням новітніх технологій відновлювальної енергетики.
Система електропостачання станції складається з автономної фотоелектричної установки потужністю 8кВт та чотирьох акумуляторних батерей Sony LiFePO4 ємністю 38,4 кВт год.

Для покриття пікового споживання та виконання спеціальних робіт застосовуються 2 гасові генератори потужністю 35 кВт.20-ти футові контейнери, які використовуються для досліджень протягом двох-трьох літніх місяців, частково опалюються завдяки сонячній тепловій установці.

Ці автономні повітряні колектори компанії Grammer Solar GmbH мають площу 18 квадратних метрів та здатні нагрівати повітря до 40°C. Отримане тепло за допомогою вентилятора та інтегрованої системи повітропроводів поширюється по приміщенню. При досягненні заданої кімнатної температури, система за допомогою термостата автоматично вимикається. В цілому, сонячна теплова система має пікову потужність 11,7 кВт. Живлення вентилятора відбувається від фотоелектричної системи.

Для виробництва свіжої води використовують сніг та опріснення морської води (зворотній осмос). Дезінфікують отриману воду за допомогою комбінації УФ-фільтрів . Система очистки стічних вод складається з біологічної фільтрувальної установки та сухих туалетів з відділенням твердих частинок, що зводить до мінімуму потреби станції у воді. Також застосовується утилізація відпрацьованого тепла агрегатів станції. В якості резервного нагріву використовується пічне опалення. Управління навантаженням здійснюється через Smart систему управління енергоспоживанням, яка вмикає пристрої в залежності від навантаження.

Дослідницька станція Gondwana чудовий приклад можливостей використання зелених технологій навіть в екстремальних умовах Антарктиди.