Проектуємо майбутнє
Статті

ISH 2017 - огляд від технічного директора Сахара Даниліва Сергія

16 березня закінчився найбільший світовий теплотехнічний форум - виставка ISH у Франкфурті.

І вже традицйно хочу представити свій суб'єктивний огляд нових продуктів та тенденцій інженерного ринку Європи.

В цьому році 2482 учасника з 61 країни світу прийняли участь в виставці ISH-2017. На площі 260 000 кв.м були представлені найсучасніші інженерні рішення та інноваційні продукти і 200 114 відвідувачів протягом 5-ти днів мали змогу з ними ознайомитись.

Цьогорічна виставка, можливо, стала початком нової ери для теплотехнічного ринку. Звичайно, позиції виробників газових котлів ще досить міцні, але все таки не вони стали фаворитами виставки. Беззаперечно, в центрі уваги були теплові насоси. Саме ця технологія є однією з найбільш перспективних та згідно прогнозів буде домінуючою в майбутньому. І хоча великі теплотехнічні концерни представляли широкий вибір своїх рішень на основі теплових насосів, все таки спеціалізовані теплонасосні компанії, як Waterkotte, Dimplex, Ochsner, Heliotherm, Stiebel Eltron та інші вирізнялись на їх фоні. До лідерів теплонасного ринку потрібно також віднести і Viessmann, який володіє широким модельним рядом різноманітних теплових насосів. Серед новинок цього року, представлених компанією, слід виділити оновлені насоси повітря/вода серії Vitocal 200 та високотемпературний тепловий насос Vitocal 350 G Pro. А взагалі , такої кількості виробників теплових насосів та різноманіття моделей виставка ISH ще не бачила. Переважаюча більшість представлених теплових насосів це пристрої повітря/вода, які займають близько 70% європейського теплотехнічного ринку.

ISH 2017ISH 2017ISH 2017

Інший важливий напрям розвитку опалювальної та кліматичної техніки це розумне управління. Сенсорні дисплеї , підключення до інтернету, віддалений доступ з смартфону це вже практично стандартне оснащення. Сьогодні, інженерні системи будинку об'єднуються в єдину мережу , яка злагоджено працює для досягнення мінімального споживання енергії та забезпечення максимального комфорту. Наступний крок - інтелектуальне управління та контролери, які самі визначатимуть алгоритм роботи системи опалення та виконуватимуть ваші голосові команди. Так наприклад, компанія Viessmann, яка ще раніше оголосила про нову цифрову еру своїх продуктів, представила Vitoconnect - комутаціний бездротовий пристрій , що об'єднає всі продукти компанії та буде сумісний з системою голосового управління від Amazon. Подібне рішення було представлено і групою Bosch. Їхній контролер Easy Control має подібні можливості та функцію виявлення присутності жильців, що дає додаткову економію енергії.

ISH 2017ISH 2017

В свою чергу компанія Wodtke ( виробник пелетних та дров’яних камінів ) не тільки потішила чудовим дизайном нових камінів , а і представила віртуального асистента для своїх пристроїв на ім'я - Карл. Тепер ви можете поспілкуватись з Карлом , щоб визначити скільки пелет використали за день чи місяць, попросити його встановити більш вищу температуру чи скласти разом з ним тижневу програму роботи. Тепер купуючи пелетний камін Wodtke можна отримати ще й цікавого співрозмовника).

ISH 2017

Ще одним продуктом , який також масово був присутній на стендах багатьох компаній, стали системи вентиляції з рекуперацією тепла та сучасні полімерні повітропроводи. Серед лідерів цього сегменту компанії: Zehnder, Frаnkische, Helios та інші. Особливо хочу все таки відмітити комплексне рішення компанії Frаnkische, якій вдалось створити практично ідеальну вентиляційну систему. Висоякісні полімерні повітропроводи, з гладкою внутрішньою поверхнею з антистатичним та антибактеріальним покриттям ,поєднанні з простою в монтажі системою фасонних елементів та розподільників. А дизайнерські вентиляційні решітки Fränkische взагалі поза конкуренцією. Майже всі виробники теплогенеруючого обладнання розширили свій модельний ряд вентустановками з рекуперацією тепла.

ISH 2017ISH 2017ISH 2017ISH 2017

Також на цьогорічній виставці ,напевно вперше, так широко були представлені газові когенераційні установки. Досить цікаве рішення , особливо для готелів , відпочинкових комплексів чи СПА. Один пристрій забезпечує теплову енергію та електропостачання.

ISH 2017Практично зовсім не була представлена технологія паливних елементів. В даний час більшість компаній не бачать, що дана технологія є економічно життєздатною. А компанія Vaiilant взагалі заявила про замороження всіх проектів пов’язаних з використанням паливних елементів.

А тепер про новинки виставки та найбільші відкриття:

  • Dimplex стала справжнім відкриттям ISH 2017, навіть для фахівців, які знайомі з 40-ка річною історією компанії. Продукти компанії завжди характеризувались високою якістю, але при цьому ніколи не вирізнялись дизайном. Але цьогоріч Dimplex представив повністю оновлений модельний ряд та нову філософію своїх продуктів. Радикально - основний слоган оновленого бренду Dimplex: радикально просто, радикально естетично, радикально функціонально , радикально інтуїтивно , радикально тихо ... Лінійка побутових насосів System M заслоговує особливу увагу. Великий вибір дизайну зовнішніх блоків повітряних теплових насосів , може задовільнити найвибагливішого покупця - бетон, дерево, мідь, нержавіюча сталь. І звичайно дуже тиха робота - звуковий тиск лише 27 дБ(А). Внутрішні блоки теплових насосів отримали стильне облицювання та сучасний контролер з кольоровим сенсорним дисплеєм. Підключення контролера до інтернету дає змогу віддаленого управління завдяки інтуїтивному мобільному додатку.

Також Dimplex представив нові індустріальні рішення, серед яких - установка System Zero. Гібридний тепловий насос дає можливість поєднати декілька джерел тепла та досягнути радикальної ефективності. Основне завдання System Zero утилізувати надлишкове тепло , незалежно від того де воно виникає: в центрах обробки даних, холодильниках установках або в житловому комплексі чи в комерційних та промислових об’єктах. Установка закриває потреби в нагріві, приготуванні гарячої води та охолодженні.

  • Насиченим був також стенд компанія Waterkotte, ще одного лідера ринку теплонасоного обладнання. Серед основних новинок Waterkotte - геотермальний тепловий насос потужністю 1 000 кВт , в одному модулі. Подвійний тандем з 4-х спіральних компресорів це висока ефективність та надійність роботи системи тепло-/холодопостачання. І звичайно сучасний контролер з великим кольоровим сенсорним дисплеєм для комфорного управління всіма елементами установки.

Також компанія представила супер компактний геотермальний тепловий насос, потужністю 3 кВт, спеціально розроблений для пасивних будинків чи поквартирного опалення. Насос буде обладнано інтегрованим баком гарячого водопостчання, що матиме плоску форму та буде виготовлений з полімеру. У випадку поквартирного використання облаштовується одне загальне геотермальне поле для живлення теплових насосів , що будуть встановлені в кожній окремій квартирі. Також джерелом тепла для їх роботи може слугувати і «холодна тепломережа» (https://caxapa.ua/kompaniya-statti-holodna-teplomerezha-nove-dzherelo-tepla-dlja-teplovih-nasosiv. В майбутньому також планується поява аналогічного теплового насосу повітря/вода, що може стати реальною альтернативою газовому котлу.

І звичайно не можна оминути увагою представлене компанією Waterkotte системне рішення для забезпечення енергетичних потреб будинку та комплексне управління всіма інженерними системами. Тепер тепловий насос це не тільки джерело тепла чи холоду, але і смарт контролер , який управляє тепловим насосом та вентустановкою,дає змогу вмикати світло та закривати гаражні ворота з одного мобільного додатку. Більше про нові продукти від Waterkotte вже незабаром на нашому сайті.

  • Надзвичайно цікавий продукт було представлено проектом «Naturwärmespeicher»/ «Природній акумулятор тепла» - цілком нове бачення джерела тепла для роботи теплового насосу. Сьогодні, це може бути не просто грунтовий зонд чи зовнішній повітряний блок , тепер джерело тепла це стильний фонтан. Поєднавши декілька технологій: енергію повітря, енергію води та eisspeicher/льодяний бак , розробники помістили всі три контури в привабливу форму фонтана. Установка не тільки забезпечує низькопотенційне тепло для роботи теплового насосу, але і дає змогу отримати систему пасивного охолодження (passive cooling). Більш детально ознайомитись з даним рішенням вже незабаром можна буде на нашому сайті.
  • Великий інтерес також викликали накопичувальні баки та ємкісні водонагрівачі виготовлені за допомогою композитних матеріалів (полімерні волокна). Вперше на ринку такі продукти представила компанія Roth. Баки Roth Thermotank Quadroline встановлюють нові стандарти в технології зберігання тепла - найвища енергоефективність, легкість, компактна конструкція, високий рівень гігієни і стійкість до корозії. Бак Quadroline виготовлено з високоякісного композитного пластику з алюмінієвим дифузійним захистом і високоефективної теплової ізоляції з пінополістиролу. Використання таких матеріалів робить його надзвичайно легким - він важить всього близько однієї третини від ваги звичайного баку із сталі. Ще однією важливою перевагою є стійкість до корозії. Можливо в майбутньому такі ємкості повністю замінять стандартні сьогодні баки з сталі.
  • Серед виробників котлів на біомасі традиційно найбільш інноваційними були виробники з Австрії: ÖkoFen, Windhager та Herz. Серед основних тенденцій ринку пелетних котлів слід виділити появу конденсаційних котлів. Після прем’єри конденсатного пелетного котла компанії Öko Fen на минулій виставці , цьогоріч подібне обладнання з’явилось і в компанії Herz. Також були представлені гібридні моделі, що поєднують в одному пристрої піролізне спалювання деревини та використання пелет. Цікавою новинкою стала гібридна установка DuoWIN компанії Windhager. ЇЇ особливістю стала паралельна робота двох пристроїв , що дає змогу підвищити продуктивність установки та покращити ефективність спалювання пелет. Цьогоріч компанія ÖkoFen вперше представила на широкий загал свої пелетні когенераційні установки на основі двигунів Стерлінга. Модельний ряд включає дві моделі - електричною потужністю 0,9 і 5 кВт. Серед оригінальних рішень можна також виділити гібридну систему від компанії Guntamatic, що поєднала піролізний дров’яний котел та поівтряний тепловий насос. Таке рішення дає більше свободи власнику твердопаливного котла - коли він не має можливості палити дровами , система опалення функціонує завдяки тепловому насосу.
  • Знову підтвердила свою інноваційність компанія Wilo, яка представила свій новий «розумний» циркуляційний насос Wilo-Stratos MAXO. Тепер і насосне обладнання отримало контролер з кольоровим дисплеєм, який дозволяє інтуїтивне управління за рахунок різноманітних прикладних налаштувань та функцій регулювання. А комунікаційні інтерфейси (напрклад, Bluetooth) дають змогу віддаленого управління та контролю
  • Чи обов’язково потрібен зварювальник для монтажу сталевих трубопроводів? Компанія Viega стверджує що ні і в рамках виставки представила нову систему Megapress XL для монтажу сталевих трубопроводів , діаметром до 4’’. Тепер трубопроводи з безшовних, зварних та оцинкованих труб можна з’єднати завдяки технології прес-фітингів. Система Megapress XL дозволяє скоротити до 80% час з’єднання трубопроводів та є абсолютно пожежобезпечною. Дане рішення ідеально підходить для використання в промислових об'єктах, для трубопровдів охолодження, нагрівання, систем автоматичного пожежогасіння чи систем стисненого повітря.
  • Geberit як завжди створив черговий шедевр. Geberit Silent-Pro - нова система безшумної каналізації. Високого рівня звукоізоляції було досягнуто завдяки масивній конструкції елементів виготовлених з поліпропілену з мінеральним наповнювачем ( PP-MX ). Крім того, для Geberit Silent-Pro була спеціально розроблена система кріплень, яка забезпечуює ефективну та надійну звукоізоляцію. Ущільнючі прокладки виготовлені з EPDM стійкого до ультрафіолетового випромінювання. Завдяки оптимізованій гідравліці внутрішніх поверхонь досягнуто висока продуктивність дренажу. І звичайно, Geberit Silent-Pro відповідає усім вимогам пожежної безпеки.
  • Ну і наймилішим продуктом виставки став кімнатний термостат компанії Zehnder. Дисплей «електронні чорнила» та нестандартний дизайн роблять цей продукт дійсно вишуканим.

Рекомендуємо звернути увагу на теплові насоси Hajster (Гайстер) для опалення, охолодження та гарячого водопостачання у вашому будинку