Design the future
Статті

Новий підхід в термомодернізації будівель

Сьогодні в Україні гостро стоїть питання термомодернізації існуючих будівель.

Сьогодні в Україні гостро стоїть питання термомодернізації існуючих будівель. І тут надзвичайно корисним для нас може стати досвід європейських країн, які мають багато принципових рішень для реконструкції старих будинків. Одним з таких ефективних методів оновлення об'єктів є концепція поєднання зовнішнього теплоізолювання з системою низькотермпературного обігріву.

В цьому випадку на зовнішній стіні будівлі облаштовується система трубопроводів, яка покривається теплоізолюючим шаром. Таким чином зовнішня стіна перетворюється на систему поверхневого нагріву, яка може працювати при низькій температурі теплоносія. Завдяки цьому, така система опалення може ефективно працювати з відновлювальними джерелами енергії: геліотермічними установками та геотермальними системами (теплові насоси). Також можна використовувати пасивну енергію землі для охолодження таких об'єктів. Значною перевагою такої модернізації є мінімальні пошкодження зсередини будинку. На фото - один з тестових об'єктів, де було застосовано дану технологію.

термомодернізації будівель

Одна з будівель Саарландського університету в місті Саарбрюкен / Німеччина стала експериментальним майданчиком для дослідження всіх аспектів впровадження даного типу термомодернізації.

Реконструкція цієї будівлі 70-х років минулого століття показує позитивні результати та відкриває широкі можливості використання такого методу у будь яких масштабних проектах.

Система поверхневого нагріву на даному об'єкті працює з тепловим насосом , який використовує в якості джерела тепла - льодяний бак / Eisspeicher Таке поєднання дозволяє як опалювати , так і охолоджувати будівлю, забезпечуючи комфортне проживання з мінімальними витратами енергії.


Рекомендуємо звернути увагу на теплові насоси Hajster (Гайстер) для опалення, охолодження та гарячого водопостачання у вашому будинку