Design the future
Статті

Геотермальна ТЕЦ Sauerlach

Під час виставки Inter Solar 2015 ми проживали поруч з Мюнхеном - містечку Sauerlach. І саме тут нам пощастило познайомитись одним з надзвичайних проектів в сфері енергопостачання - Геотермальною ТЕЦ Sauerlach

TEЦ забезпечує екологічно чистою електроенергією та теплом 1600 домогосподарств міста. Для роботи теплоелектроцентралі використовується термальна вода температурою 140 градусів Цельсія , що подається з глибини 5000м. Геотермальна ТЕЦ Sauerlach запобігає викидам близько 35000 тонн вуглекислого газу на рік. Резервним джерелом енергії є ТЕЦ на біомасі.

Будівництво установки почалось в 2007 році з буріння свердловин. Було зроблено 3 отвори: свердловина 1 - 4757 м , свердловина 2 - 5,060 м , свердловина 3 - 5567 м. Перша свердловина призначена для відбору термальної води , черз 2 інші використана вода повертається назад , для підтримки підземного водного балансу. Сведловини знаходяться на відстані 2 кілометрів одна від одної. За секунду через свердловину прокачується 110 л/с термальної води.

Вода з температурою 140грд.С використовується за двома схемами :

  • нагрів теплоносія через тепплообмінники для опалення та гарячого водопостачання
  • виробництво електроенергії двома турбінами органічного циклу Ринкіна.

Під час проектування ТЕЦ особлива увага була приділена екологічності об'єкту та його безпеці по відношенню до навколишього середовища. Тому вибір було зроблено на користь двохступеневих турбін з органічним циклом , де в якості робочого середовища використовується органічний пентафторпропан, який характеризується здатністю випаровуватись навіть при низькій температурі та підвищеному тиску. Речовина є вибухобезпечною та не легкозаймистою, не токсичною та не руйнує озон. Термальна вода передає у випарнику енергію робочій рідині. Пара в свою чергу приводить в рух генеруючу турбіну. Для охолодження робочого середовища використовується повітряний конденсатор. Цей кулер сприяє ефективному охолодженню та запобігає утворенню будь яких випаровувань.

Після введення в експлуатацію в 2001 році геотермальна ТЕЦ генерує:

  • близько 40 мільйонів кВт-год/рік електроенергії (номінальна потужність - 5МВт)
  • 4 мільйонів кВт-год/рік теплової енергії (номінальна потужність - 4МВт)

Генпідрядник, команія SWM , особливу увагу приділила привабливому зовнішньому вигляду ТЕЦ. Облицювання фасаду з модрини , ландшафтне озеленення , заходи з оптимізації шуму органічно вписали будівлю в навколишній краєвид.

Зараз SWM веде проектування ще одного об'єкту , який використовуватиме геотермальну енергію. В містечку Freiham , біля Мюнхена буде збудовано ТЕЦ , яка забезпечуватиме теплом житлові райони західної частини Мюнхена.