Design the future
Статті

Wood pellets – usage (private households) – (Part 3)

Із збільшенням попиту на пелети зростає ефективність їх використання та розширюються сфери застосування. Деревні пелети стали джерелом енергії як для приватних будинків так і промислових підприємств.Ринок пелетного обладнання зараз переживає справжнє піднесення. Новітні розробки пелетних котлів нічим не поступаються по комфорту та ефективності газовому обладнанню.

Важливим фактором , що гарантує високий комфорт при використанні пелет , є надійність постачання та автоматична подача палива в котел. В Європі, особливо в Німеччині та Австрії , широко поширена доставка пелет спеціальним автотранспортом. Такий спосіб постачання забезпечує енергетичними гранулами більшу частину європейських домогосподарств.

Завдяки пневматичній подачі пелет стало можливим розміщувати пелетні бункери в різноманітних місцях , які були недоступні при ручному завантаженні : підвалах , горищах , під землею і т.п.! Також в Німеччині почали з’являтись перші автоматизовані пелетні заправні станції , на яких клієнт може завантажити пелету у власну ємкість ( цистерну , контейнер , мішок ). Вибір кількості палива та розрахунок за нього здійснюються через автоматизований термінал.Нажаль , в Україні , поки що , такі методи постачання недоступні , доставка пелет здійснюється в мішках з різним об'ємом фасування.

Існуючі варіанти бункерів та систем подачі пелет можуть задовільнити будь які інженерні рішення та забезпечити стабільну роботу котла. Пелетний бункер може бути заводського виготовлення , для встановлення всередині приміщення , ззовні або під землею . Також бункер можна обладнати в окремому існуючому або спеціально збудованому приміщенні.

Розрізняють два основні методи подачі : вакуумну та шнекову , або їх комбінацію. Шнекові системи подачі є більш дешевшими ніж вакуумні , але мають обмеження по продуктивності та довжині. За допомогою вакуумної подачі можна здійснювати доставку пелет на відстань до 30м.

Сьогодні, на ринку пелетного обладнання представлено широкий вибір котлів. Конструктивно пелетні котли можна розділити на категорії за типом пальника. Розрізняють наступні варіанти пальників:

Пальник факельного типу . Спалювання пелет в пальнику факельного типу відбувається в повітряному потоці, що створюється вентилятором . Температура полум'я досягає 1200°С. ККД котлів з факельним пальником не перевищує 90%. До недоліків також можна віднести направленість полум'я - відбувається постійний перегрів однієї локальної частини теплообмінника. З переваг таких пальників - можливість їх встановлення в камери горіння твердопаливних котлів , що дозволяє використовувати в одному пристрої дрова та пелети. Такий тип пальників в основному використовують виробники з Польщі , Словаччини , Угорщини ,України , Румунії , які пропонують котли в середньому ціновому сегменті. Прикладом теплогенератора з факельним пальником може слугувати пелетний котел HT Daspel , компанії Heiztechnik ( Польша ).

Найефективнішим є пальник об'ємного горіння , який встановлюється безпосередньо в камеру спалювання. Розрізняють два типи подачі : пелети насипаються зверху в спеціальний пальник-чашу або подаються шнеком знизу через отвір в пальнику . ККД котлів з пальником об’ємного горіння складає 95-96%. Компанія «Сахара» пропонує широкий вибір котлів в даному сегменті обладнання:

  • пелетні котли Paradigma / Німеччина / . Новий модельний ряд котлів Peletti Touch , який створено в альянсі з компанією OkoFEN / Австрія / , увібрав в себе останні інноваційні розробки в технології спалювання пелет: новий багатосегментний пальник , сенсорний екран регулятора , автоматичне очищення пальника та теплообмінника , інтегрована система захисту від низької температури зворотки , безступеневе регулювання горіння , можливість віддаленого управління роботою котла через інтернет. Пропонуються котли потужністю: 12кВт - 56 кВт https://caxapa.ua/informaciya/novyny/novij-peletti-touch/
  • пелетні котли HERZ / Австрія /. В котлах Herz використовується об’ємний пальник з верхньою подачею палива. ККД котлів досягає 96%. Регулятор котла з сенсорним екраном дозволяє контролювати не тільки роботу теплогенератора , але також керувати опалювальними контурами. Модельний ряд котлів Pelletstar : 10кВт - 60 кВт
  • https://caxapa.ua/produkciya/na-biomasi/herz/peletni-kotli/pelletstar
  • пелетні каміни з водяним контуром Wodtke / Німеччина /. Ідеальне поєднання вогню каміну та опалення , дизайну та функціональності. Повністю автоматична робота та самодіагностика , системи очищення теплообмінника та пальника.
  • Технології спалювання деревних пелет постійно розвиваються . І вже зараз споживачам пропонуються пелетні теплогенератори з режимом конденсації та ККД 106%.

    Також режим когенерації ( одночасне виробництво тепла та електроенергії ) тепер доступний не тільки в промислових установках , але став можливим і для приватних осель. Так австрійська компанія ÖkoFEN пропонує пелетну конденсаційну установку з ККД 106% , вмонтованим буферним баком 600 літрів та інтегрованим двигуном Стерлінга , що дозволяє при теловій потужності в 14 кВт виробляти 1кВт електроенергії. Така система зробить Вашу оселю справді енергонезалежною та при офрмленні зеленого тарифу дозволить скидати надлишок електроенергії в загальну мережу. Крім цього установка обладнана станцією приготування гарячої води ( пластинчатий теплообмінник ) та двома опалювальним контурами з підмішуванням ( енергозберігаючі насоси). Така інноваційна міні ТЕЦ на пелетах займе лише 1,5 кв.м площі Вашого будинку.

    Використовуючи деревні пелети в якості палива , ми досягаємо трьох основних критеріїв енергозберігаючої оселі :

    • незалежність
    • екологічність
    • економічність